Ugrás a fő tartalomra

Szeborrea, laza bőr? Ilcsi - Kökény zselé

Épp a kökény maszkban ülök...persze nem első alkalommal..
Ilcsi - Kökény zselé

Illata mint az erdei gyümölcsöké, nagyon szeretem!
A kökény zselé a korpás szeborreás bőröm miatt nagy kedvenc, de ajánlják még laza, sápadt, olajos szeboreás és tágpórusú bőrre is.

Nyugtató, antioxidáns, keringés javító, hidratáló, regeneráló, rugalmasító és összehúzó. Jó kis vitamin forrás a bőrnek.


Igazából hulla sápadt vagyok, mert ugye ősz vége van, és napot utoljára talán 2 hónapja láttam, és a szolit is kihagytam mostanában, így mindenképpen erre a pakolásra esett a választásom amikor ma úgy döntöttem feldobok egy Ilcsit az arcomra.

Ez is, mint minden Ilcsi zselé, felkenés után 20 perc múlva megszárad, így tetszés szerint lehúzható vagy lemosható.
A lemosást azért szokták javasolni, mert akkor újra víz éri a pakolást, ami újra életre kel, így a lemosás alatt amíg masszírozzuk az arcunkat vele, még egy kis hatóanyagot tudunk juttatni a bőrünkbe.
Én megmondom őszintén, sokkal jobban szeretem lehúzkodni ezeket a zseléket, mert egyszerűbb és kevesebb vele akkor a retek, nem érzem úgy magam a mozsdó fölött mint aki tésztát dagaszt az arcán.
Ilcsi - Kökény zselé

Egyébként is mindenképpen szivaccsal célszerű ezeket a maszkokat és pakolásokat végül eltávolítani, de a szupi persze úgy lenne, hogy száradás után felvizezzük a zselét, majd nedves kézzel 5 percig megajándékozzuk magunkat egy arcmaszival, majd jöhet a szivacsos lemosása a maradéknak.

Ezzel csak az a gond, hogy derékig vizesek meg pakolás darabokkal tarkítottak leszünk a tükör előtt állva..szóval ez inkább szalonban fekve az ideális.

A zselé állaga nagyon kellemes, nincsenek benne iszonyat nagy darabok, könnyű felkenni - de azt amúgy is észrevettem, hogy a jelenleg megvásárolt Ilcsi pakolásaim amiről fotót ITT láthattok, sokkal kevésbé darabosak, és kellemesebb az állaguk mint anno.
Az illata is fantasztikus, és nem folyik vagy csöpög le az arcunkról a használat közben.
Száradás után nem fog, és teljesen száraz tapintású, kicsit rákeményedik az arcbőrre, ami jól jelzi, hogy mikor lehet lemosni.

Eltávolítása hirtelen könnyűnek tűnik, ha vízzel mossuk, elég egy kicsit felnedvesíteni és elindul a cucc,viszont a lemosás közben félidőben érezhetjük úgy, hogy ez biza a fejünkön maradt, mert olyan zselé szerű lesz a bőrünkön és egyre több ahogy nedvesítjük...ekkor vetem be a szivacsos lemosást.

A gézlapos technikát nem szeretem, mert akkor olyan a feelingem mintha a textil szívná be a cumót és nem a bőröm.
Száradás után


Én minden Ilcsi pakolást alapos arctisztítás és radírozás után használok, ami már eleve egy szebb bőrképet okoz, illetve megkönnyíti a hatóanyagok felszívódását.

A kökény zselé pórus összehúzó hatása a természetes kozmetikumok közül nem teljesít rosszul, de természetesen egy tág pórusú ember bőrét nem fogja úgy visszarántani, hogy az elégedett legyen vele..de nyugi..ilyen cucc amúgy sem létezik.
Nekem egy a pórus összehúzás úgy sikerül ezzel, hogy nem is érzem komfortosnak, azaz kicsit feszül a  bőröm, szóval valóban értem, hogy miért "laza" bőrre ajánlják ( az enyém nem az, én a szeborrea miatt használom).

A sápadtságon annyit segít, hogy - természetesen nem pirosodik ki a bőr -de minimális arcszín élénkülés fölfedezhető, ha  nagyon bele akarom látni, de lehet ez inkább az arcmosás miatt van..ki tudja.
A pakolástól nem kell csodát várni, hisz ezek natúr termékek, de rendszeres használat mellett bársonyosab és feszesebb bőrt kapunk.

Hatóanyagai:
-kökény: kondicionál, vitamin pótló, feszesít és táplál
-citromcirokolaj: gyulladt bőrre, antiszeptikus, nyugtató

Megjegyzések

  1. Szia, azt szeretném megkérdezni, hogy nem félsz, hogy ez a sok kence meg kezelés ha nem is most még, de idővel árt a bőrödnek? Egyébként nekem is korpás-seborrheás a bőröm és szerintem a képek alapján rosszabb, mint a Tied. Én itt nem is látok olyan képet rólad, amin nagyon rossz lenne a helyzet, nyugodtnak tűnik az arcod. Azt hiszem, belső ok van a háttérben, de már nagyon zavar, pár évvel idősebb vagyok mint Te és most már nagyon cikik a pattanások. Valószínűleg nálam is allergia vagy ilyesmi van a háttérben.
    Tetszik különben az oldal, még jobb lenne, ha már fiatalodni is akarnál, mint én, akkor is megírhatnád a tapasztalataidat... szóval jó a blog, teljesen ittragadtam, csak így tovább! Egyébként érdekelne, hogy hogy kezdted a blogolást, de majd utánanézek máshol is. Szóval köszi egy-két tippet, lebeszéltél pár cuccról, máshoz meg megjött a kedvem. Köszi és üdv: Veronika

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. A sok kence meg kezelés mind mind sok-sok évnyi tapasztalat, nem csak olyanokról írok amit épp per pillanat próbálok vagy használok, ezért a valóságban kb heti 1 maszk, havi 1 kozmi, évi 2-3 bőrgyógyászati beavatkozás ..na meg a napi arcápolás a valóság. Ezt én nem érzem soknak.

      Ettől függetlenül jogos a kérdés, de bármi lehet.. idővel árthat és használhat is a dolog, sajnos ma már semmire sincs garancia.
      Igyekszem nem össze-vissza vegyíteni a dolgokat, és több orvos és szakember vizsgálja, kezeli és követi nyomon az "ügyeimet", így bízom a szakértelmükben.

      Műtét nélküli arcfiatalításról itt írtam:
      http://sminkesmas.blogspot.hu/2013/01/mutet-nelkuli-arcfiatalito-esztetikai.html

      Lehet a sok kezelésnek hála vagy még korán vagyok, de szerencsére különösebb krémeket nem kell még bevetnem, így azokról tesztek még nincsenek:-(, ettől függetlenül úgy vélem hatásosabb egy lézer vagy fiatalító kezelés mint a krémek:-(

      A blog úgy jött, hogy "magamnak" szerettem volna összeszedni a gondolataimat és leírni a tapasztalataimat a kipróbált cumókról, a többi jött magától :-)

      Törlés

Megjegyzés küldése

Örülök minden véleménynek, köszönöm, hogy időt fordítottál rám!

Megjegyzésed a jóváhagyásom után jelenik majd meg ( ezért nem látod azonnal amit írtál ), így biztosítom, hogy minden hozzászólást elolvassak!

Mail címet NE küldjetek itt, akkor írjatok mailt (sminkesmas@gmail.com), illetve reklám "szagú" weboldal linkeket sem fogok megjeleníteni, erre a célra az "Együttműködés" menüpontot ajánlom.

Köszönöm a megértést és a türelmet!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét nélküli arcfiatalító esztétikai kezelések összefoglalása

Kicsit lötyi, de még nem lóg, kicsit ilyen meg olyan..de persze nem vészes..csak én látom... Kép forrása: google Foglaljuk össze, hogy milyen lehetőségeink vannak akkor, ha a kozmetikusnál már nem elég ami történik velünk, de még a szike alá sem feküdnénk szívesen.. (2018-as frissített verzió) Kattints IDE ha több kezelésről és részletesebben szeretnél olvasni, a "Több mint kozmetika" menü alatt mindig megtalálod a legfrissebb arcfiatalító eljárásokat. Rohadt nagy az erdő, és sok benne a fa, elég nehéz kievickélni ebből a rengetegből ami körülvesz minket, és "esztétikai kezelések" név alatt futnak.. A testünk fogyasztására és alakformálására egy összefoglaló kezelés kalauzt már ITT közzétettem az érdeklődőknek, így igyekszem ezt megtenni az arcunk kapcsán is.

Hogyan múltak el a pattanásaim?

Ahhh jön az örökzöld...ami másnál az "essence" az nálam a pattanás téma.. Gyógyszertár itthon Nem akartam elkiabálni, mert nem mertem , de több hónapja nincsenek jelentős pattanásaim! Wowww és hűűűű és kopp-kopp-kopp ( tuti jön rám holnap egy ), virágokat az öltözőmbe kérem... Ez az egész persze lépésről lépésre történt , nagyon törékeny, és egy rendszer felépítése és következménye az egész. Nincs olyan, hogy 1 cucc megváltoztatta az életem...max több olyan dolog van ami használ, vagy együtt használható.. Minden együtt és egybe "segített", mert több oldalról kellett megközelíteni a problémát - ezért is esünk el sokan félúton a harcban, de erről már ITT is írtam a bőrproblémák kapcsán. Türelem, idő, pénz, utánajárás...áldozatok...fárasztó.. Vegyük most ezt egy éves összefoglaló jelentésnek , ha már úgyis 1 éves lett a blog. Mi vált be?

Frakcionált CO2 lézer napló - 6.nap

Ma lesz a nap...érzem...muszáj neki.. Fraxel 6. nap reggel Pedig nem úgy néz ki.. De az már biztos, hogy meg fogom erőszakolni , és holnap már sima egyenletes bőrrel akarok ébredni..elegem lett.. Reggelre persze semmi nem változott, de egész nap türelmesen vártam és szorgalmasan kenegettem... Tudtam, hogy este megmosom a hajamat, és egy kád vízre is nagyon vágytam már. Persze erre reggel még esélyt sem láttam, de jól ismerem már ezeket a folyamatokat ahhoz, hogy tudjam hirtelen fel fognak gyorsulni az események. .ebben reménykedtem most is.

Alapozó teszt a tökéletlen hibás bőrre

Nem terveztem, hogy a rettenetes arcbőrömmel fogok tömegeket riogatni, mégis úgy döntöttem, hogy ha ezen a bőrön jó egy alapozó akkor az valami nagyon f*sza termék lehet.  Sok dumát sem szeretnék hozzá fűzni - hmmmm... bár biztos fogok-, de inkább rengeteg kép és kép. A képek azonos fényben, azonos napon készültek gyorsan egymás után, és igyekeztem az itthon fellelhető alapozóim közül minél szélsőségesebb termékeket használni. Az apró márkáktól a professzionálisig minden sorra fog kerülni.

A kezemről majdnem minden..

No hát a szuperszáraz kezecskékkel szerintem ideális alany vagyok mindenfajta csoda kézkrém teszteléséhez.. L'Occitane kézkrém arzenál Egy a bökkenő..ezt a tehetségemet sajnos nem tudom kamatoztatni semmilyen multinál vagy kence készítőnél..de talán csak idő kérdése és "felfedeznek"...no és akkor majd dől a lé...bilibe lóghat a kezem a fehér teszt nyulacskákkal egyetemben..