Ugrás a fő tartalomra

Ha nyugtatásra vágysz: Ilcsi - 7 gyógyfüves pakolás

Talán az "esemény előtti" pakolás után ezt ismerik a legtöbben.
Ilcsi - 7 gyógyfüves pakolás

A 7 gyógyfű az érzékeny, normál bőrök tisztítás utáni nyugtató pakolása.
Természetesen tisztítás (kinyomkodás) nélkül is lehet használni nyugtatásra, hámosításra, illetve némi hidratáló és pórus összehúzó ereje is van a kencének.
A bőrt nem szárítja, tonizál és fertőtlenít, miközben a gyulladásra hajlamos bőrt nyugtatja és szépíti.

A 7 gyógyfű:
Frissen kenve - 7 gyógyfű
- a kövirózsa -ami halványít és hámosít,
- a cickafark -ami nyugtat és fertőtlenít
- a martilapu -ami összehúz és regenerál
- az útifű -ami sebgyógyító és összehúz
- a menta -nyugtat és hűsít
- citromfű -nyugtató, gomba és vírusölő
- bodzavirág -bőr erősítő és frissítő

Ezeken kívül még van benne:
- aloe -ami hidratál és gyógyít,
- citromcirok olaj -ami antiszeptikus így a gyulladt bőrt nyugtatja és a bőrfertőzéseket gyógyítja,
- kukoricacsíra olaj -gyulladás csökkentő


Tehát ahogy látjátok csupa-csupa finomság található benne, hetente egyszer lehet alkalmazni, a kozmetikus meetingek között is hasznos.
Ami nagyon tetszik, hogy régebben ez a pakolás sokkal darabosabb volt, illetve volt, hogy egy kicsit csípett is, de ennek most nyoma sincs, és a textúra is sokkal finomabb- amit egyébként sok zselénél és pakolásnál észrevettem.
Száradás után

Eltávolítása szintén lemosással hatékonyabb ( a bőrnek ), de ezt is le lehet húzni cafatokban, mert nekem sokszor nincs idegrendszerem lemosni az Ilcsi pakolásokat, mert egyszerűbb útnak tartom lehúzni.
Persze látványra sokkal hatékonyabbnak látom, ha száradás után nedvesen egy kicsit bemasszírozom, és úgy mosom le. Szivaccsal készüljetek, mert sokkal kellemesebben és könnyebben lehet úgy eltávolítani.

Mindenképpen ismét megjegyezném, hogy sokkal jobb állagú már a pakolás mint anno, azaz simább, kevésbé darabos, és sokkal kényelmesebben felhordható.
Száradási ideje 20-30 perc, és lemosás után szépen lenyugodott, hidratált bőrt kapunk.
Gyulladás csökkentő és nem comedó eltávolító vagy pattanás szárító a pakolás, így ilyen elvárásokat támasszatok felé.
Természetesen nem comedo képző, nem szárít, szerintem nem halványítja kellően a nyomkodás után maradt bőrpírt, viszont az újra gyulladást szépen csökkenti, azaz jó természetes fertőtlenítő, miközben nem bontja meg a bőr egyensúlyát.

Nem ez a legkomolyabb nyomkodás utáni szer amit láttam, viszont kozmetikai kezelések között jó kiegészítés, ha úgy látnánk, hogy jól jönne a bőrnek egy enyhébb nyugtatás és hámosítás.
Ha esetleg több lenne benne a halványító és vörösség lehúzó hatóanyag, akkor jobban szeretném, de hámosításra így is hatékony.

További kipróbált Ilcsi termékekről az oldalsó menüben vagy ITT olvashatsz.

Megjegyzések

  1. Még a végén újra Ilcsi-rajongó leszek, olyan jól marketingeled őket. :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. he-he..pedig ezt nem is szeretem annyira..mert nem halványít úgy... de azért vettem, mert gyógynövény és nem full kemikália :-/, így más vele az elvárásom.

      Törlés
  2. és melyik a legkedvencebb kedvenc Ilcsi pakolásod?

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Az esemény előtti a vérbőség fokozó hatása miatt, a meggy zselé az illata miatt, és a birs zselé az ödéma lehúzó ( pattanás trancsírozás utáni ödéma is) hatása miatt :-)

      Törlés
  3. Imádom ezt a pakolást!! Főleg a citromfüvet érzem benne, amit imádok :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Igen valóban kiérződik az illatából!
      Nekem kicsit "kevés" ez a nyugtató hatás, de valamiért mégis a szívemhez nőtt.

      Törlés
  4. nah igen ez a másik pakolás amit az esemény előtti+aha mellett be szeretnék szerezni...ahhj lehet h a végén tényleg ellátogatok egy ilcsi kozmetikába csak olyan maceráááás :D

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Átérzem :-(
      Nekem ez nem a top favorit, de azért jó ha van itthon..

      Törlés
  5. Ismered esetleg a Yamuna citrom-lime habmaszkját? Én most vettem a Mediline-ban, van egyadagos és 80 g-os kiszerelés is. Fogyóban az Isis Pharma, ha a végére járok, kipróbálom.
    http://kremmania.hu/kremek/yamuna-citrom-lime-habmaszk
    A többi maszk is szimpi volt... :P

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Ahh én is nézegettem a Yamuna termékeit is, teljesen jónak tűnnek!
      Egy "gond" van csak, mégpedig a rengeteg szekrényemben várakozó cucc no meg a bőség zavara, hogy mi legyen a következő, ha azok is elfogynak:-)

      Törlés

Megjegyzés küldése

Örülök minden véleménynek, köszönöm, hogy időt fordítottál rám!

Megjegyzésed a jóváhagyásom után jelenik majd meg ( ezért nem látod azonnal amit írtál ), így biztosítom, hogy minden hozzászólást elolvassak!

Mail címet NE küldjetek itt, akkor írjatok mailt (sminkesmas@gmail.com), illetve reklám "szagú" weboldal linkeket sem fogok megjeleníteni, erre a célra az "Együttműködés" menüpontot ajánlom.

Köszönöm a megértést és a türelmet!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét nélküli arcfiatalító esztétikai kezelések összefoglalása

Kicsit lötyi, de még nem lóg, kicsit ilyen meg olyan..de persze nem vészes..csak én látom... Kép forrása: google Foglaljuk össze, hogy milyen lehetőségeink vannak akkor, ha a kozmetikusnál már nem elég ami történik velünk, de még a szike alá sem feküdnénk szívesen.. (2018-as frissített verzió) Kattints IDE ha több kezelésről és részletesebben szeretnél olvasni, a "Több mint kozmetika" menü alatt mindig megtalálod a legfrissebb arcfiatalító eljárásokat. Rohadt nagy az erdő, és sok benne a fa, elég nehéz kievickélni ebből a rengetegből ami körülvesz minket, és "esztétikai kezelések" név alatt futnak.. A testünk fogyasztására és alakformálására egy összefoglaló kezelés kalauzt már ITT közzétettem az érdeklődőknek, így igyekszem ezt megtenni az arcunk kapcsán is.

Hogyan múltak el a pattanásaim?

Ahhh jön az örökzöld...ami másnál az "essence" az nálam a pattanás téma.. Gyógyszertár itthon Nem akartam elkiabálni, mert nem mertem , de több hónapja nincsenek jelentős pattanásaim! Wowww és hűűűű és kopp-kopp-kopp ( tuti jön rám holnap egy ), virágokat az öltözőmbe kérem... Ez az egész persze lépésről lépésre történt , nagyon törékeny, és egy rendszer felépítése és következménye az egész. Nincs olyan, hogy 1 cucc megváltoztatta az életem...max több olyan dolog van ami használ, vagy együtt használható.. Minden együtt és egybe "segített", mert több oldalról kellett megközelíteni a problémát - ezért is esünk el sokan félúton a harcban, de erről már ITT is írtam a bőrproblémák kapcsán. Türelem, idő, pénz, utánajárás...áldozatok...fárasztó.. Vegyük most ezt egy éves összefoglaló jelentésnek , ha már úgyis 1 éves lett a blog. Mi vált be?

Frakcionált CO2 lézer napló - 6.nap

Ma lesz a nap...érzem...muszáj neki.. Fraxel 6. nap reggel Pedig nem úgy néz ki.. De az már biztos, hogy meg fogom erőszakolni , és holnap már sima egyenletes bőrrel akarok ébredni..elegem lett.. Reggelre persze semmi nem változott, de egész nap türelmesen vártam és szorgalmasan kenegettem... Tudtam, hogy este megmosom a hajamat, és egy kád vízre is nagyon vágytam már. Persze erre reggel még esélyt sem láttam, de jól ismerem már ezeket a folyamatokat ahhoz, hogy tudjam hirtelen fel fognak gyorsulni az események. .ebben reménykedtem most is.

Alapozó teszt a tökéletlen hibás bőrre

Nem terveztem, hogy a rettenetes arcbőrömmel fogok tömegeket riogatni, mégis úgy döntöttem, hogy ha ezen a bőrön jó egy alapozó akkor az valami nagyon f*sza termék lehet.  Sok dumát sem szeretnék hozzá fűzni - hmmmm... bár biztos fogok-, de inkább rengeteg kép és kép. A képek azonos fényben, azonos napon készültek gyorsan egymás után, és igyekeztem az itthon fellelhető alapozóim közül minél szélsőségesebb termékeket használni. Az apró márkáktól a professzionálisig minden sorra fog kerülni.

A kezemről majdnem minden..

No hát a szuperszáraz kezecskékkel szerintem ideális alany vagyok mindenfajta csoda kézkrém teszteléséhez.. L'Occitane kézkrém arzenál Egy a bökkenő..ezt a tehetségemet sajnos nem tudom kamatoztatni semmilyen multinál vagy kence készítőnél..de talán csak idő kérdése és "felfedeznek"...no és akkor majd dől a lé...bilibe lóghat a kezem a fehér teszt nyulacskákkal egyetemben..