Ugrás a fő tartalomra

30 fölött...: Ilcsi - Fitoösztrogénes pakolás

A fitoösztrogénekről bizonyára hallottatok...a fogalom is tiszta?
Ilcsi - Fitoösztrogénes pakolás
Ezek olyan növényi vegyületek amik képesek úgy viselkedni mint a valódi ösztrogén (női nemi) hormonok, így tudják becsapni az ösztrogén receptorokat.

Mint tudjuk a női hormonok jó irányba képesek a bőr szépségét befolyásolni ( lsd. fogigátló elve).



Természetesen a növényi fitoösztrogén káros hatásától nem kell tartanunk,
1.-mert természetes forrásból nem tudunk akkora mennyiséget bevinni, hogy túladagoláshoz vezetne
2.-mert a bőrön keresztül végképp nem tud olyan mennyiséget felvenni a szervezet eme bontatlan (!) növényi anyagból, hogy az megzavarjon bármit

Így lényegében csakis a pozitív hatásait élvezhetjük, de természetesen leginkább olyan korban hatásos amikor a hölgyeknél a csökkent ösztrogén termelés már tüneteket okoz a bőrön és a szervezetben ( változó kor, hajhullás ).
Természetesen megelőzésképpen is már időben ajánlott elkezdeni a fitoösztrogének fogyasztását ( lenmag, szója) , és a krémek-pakolások használatát..azaz erről megoszlik az orvosok véleménye, de a többség javasolja...de én pl. nem ennék szóját, mert nem vagyok róla jó véleménnyel.
Fitoösztrogénes pakolás felkenve

Mivel én 30 fölött vagyok ezért a ez a pakolás már szóba jöhet, de bizonyos kor alatt teljesen feleslegesnek tartom a használatát. Ártani nem fog, de különösebb hatása sem lesz, hisz egy fiatal nőnek, ha szép a bőre és rendben van a hormon háztartása akkor pont megfelelő mennyiségben van jelen a szervezetében az ösztrogén.
Természetesen aki nem szed fogigátlót és hormonális eredetű pattanásokkal vagy magas faggyúműködéssel bír, annak érdemes konzultálni orvosával, hogy ajánlana-e a számára fitoösztrogénes kiegészítőket vagy ilyen tartalmú krémet.

No de kanyarodjunk vissza az Ilcsi pakolásához, ami mivel természetes zöld növényekből készült , mindenfajta extra kivonati eljárások nélkül, így a hatóanyagok nem olyan magas mennyiségben és mesterséges formában vannak jelen, hogy az bármilyen túladagolás veszélyét vagy egyéb kockázatot rejtene.
Így le lehet húzni

Laza és vízhiányos bőrre ajánlott, rugalmasít, feltölt, tonizál.
Írják róla, hogy keringés fokozó, de ebből semmi sem érezhető vagy látható, így gondolom pont olyan mértékben az ami csak a bőr egészségesebb kinézetét segíti elő, szóval nem kell extra kipirosodástól tartani.

Hatóanyaga:
-komló -vízhiányra, korpás szeborreára regenerál, nyugtat
-lenmag -fitoösztrogén tartalmú, puhít-nyugtat
-jukka -fitoösztrogén tartalmú, puhít-regenerál
-paprika - keringés fokozó, vitaminban gazdag
-vöröshere -fitoösztrogén, flavonoid, feltölt-rugalmasít

A pakolás természetesen nem szárít, és nem comedo képző, így 30 felett bátran ajánlom a használatát, problémás bőrre is.
Én azért szeretem, mert rugalmasabbnak érzem tőle a korpás szeborreás bőröm.
A pakolást száradás után nem lehúzni, hanem lemosni kell, így vizesen masszírozva még egy kis hatóanyagot tudunk juttatni a bőrbe, aztán a maradékot szivaccsal könnyen lemoshatjuk.
Ha lusták vagyunk, akkor persze le is húzható, de tapasztalataim szerint sokkal szebb lesz a hatás ha a lemosást választjuk.

A száradása olyan 20-25 perc, de semmi baj nem történik ha tovább marad fenn, ugyanis a száradt cuccból úgyse jut már semmi a bőrbe.
Közepesen vastagon érdemes fölrakni, heti 1 alkalommal.

Több Ilcsi cuccról az oldalsó menüben találsz véleményt.

Megjegyzések

  1. Vannak vékonyabb,érzékenyebb bőrű emberek,akiken ez a pakolás nagyon erős pírt idéz elő az erőspaprika tartalma miatt.(kozmetikus vagyok,rengeteg az érzékeny,vékony bőrű vendégem)
    Nagyon tetszik a blogod,minden bejegyzésed szuper még a szakembereknek is(tanulság,építő jellegű kritika)hát még a laikusoknak.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Nagyon kedves tőled, és köszönöm az infót, mert nekem nem olyan érzékeny és elég vastag is a bőröm.

      Törlés

Megjegyzés küldése

Örülök minden véleménynek, köszönöm, hogy időt fordítottál rám!

Megjegyzésed a jóváhagyásom után jelenik majd meg ( ezért nem látod azonnal amit írtál ), így biztosítom, hogy minden hozzászólást elolvassak!

Mail címet NE küldjetek itt, akkor írjatok mailt (sminkesmas@gmail.com), illetve reklám "szagú" weboldal linkeket sem fogok megjeleníteni, erre a célra az "Együttműködés" menüpontot ajánlom.

Köszönöm a megértést és a türelmet!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Műtét nélküli arcfiatalító esztétikai kezelések összefoglalása

Kicsit lötyi, de még nem lóg, kicsit ilyen meg olyan..de persze nem vészes..csak én látom... Kép forrása: google Foglaljuk össze, hogy milyen lehetőségeink vannak akkor, ha a kozmetikusnál már nem elég ami történik velünk, de még a szike alá sem feküdnénk szívesen.. (2018-as frissített verzió) Kattints IDE ha több kezelésről és részletesebben szeretnél olvasni, a "Több mint kozmetika" menü alatt mindig megtalálod a legfrissebb arcfiatalító eljárásokat. Rohadt nagy az erdő, és sok benne a fa, elég nehéz kievickélni ebből a rengetegből ami körülvesz minket, és "esztétikai kezelések" név alatt futnak.. A testünk fogyasztására és alakformálására egy összefoglaló kezelés kalauzt már ITT közzétettem az érdeklődőknek, így igyekszem ezt megtenni az arcunk kapcsán is.

Hogyan múltak el a pattanásaim?

Ahhh jön az örökzöld...ami másnál az "essence" az nálam a pattanás téma.. Gyógyszertár itthon Nem akartam elkiabálni, mert nem mertem , de több hónapja nincsenek jelentős pattanásaim! Wowww és hűűűű és kopp-kopp-kopp ( tuti jön rám holnap egy ), virágokat az öltözőmbe kérem... Ez az egész persze lépésről lépésre történt , nagyon törékeny, és egy rendszer felépítése és következménye az egész. Nincs olyan, hogy 1 cucc megváltoztatta az életem...max több olyan dolog van ami használ, vagy együtt használható.. Minden együtt és egybe "segített", mert több oldalról kellett megközelíteni a problémát - ezért is esünk el sokan félúton a harcban, de erről már ITT is írtam a bőrproblémák kapcsán. Türelem, idő, pénz, utánajárás...áldozatok...fárasztó.. Vegyük most ezt egy éves összefoglaló jelentésnek , ha már úgyis 1 éves lett a blog. Mi vált be?

Frakcionált CO2 lézer napló - 6.nap

Ma lesz a nap...érzem...muszáj neki.. Fraxel 6. nap reggel Pedig nem úgy néz ki.. De az már biztos, hogy meg fogom erőszakolni , és holnap már sima egyenletes bőrrel akarok ébredni..elegem lett.. Reggelre persze semmi nem változott, de egész nap türelmesen vártam és szorgalmasan kenegettem... Tudtam, hogy este megmosom a hajamat, és egy kád vízre is nagyon vágytam már. Persze erre reggel még esélyt sem láttam, de jól ismerem már ezeket a folyamatokat ahhoz, hogy tudjam hirtelen fel fognak gyorsulni az események. .ebben reménykedtem most is.

Alapozó teszt a tökéletlen hibás bőrre

Nem terveztem, hogy a rettenetes arcbőrömmel fogok tömegeket riogatni, mégis úgy döntöttem, hogy ha ezen a bőrön jó egy alapozó akkor az valami nagyon f*sza termék lehet.  Sok dumát sem szeretnék hozzá fűzni - hmmmm... bár biztos fogok-, de inkább rengeteg kép és kép. A képek azonos fényben, azonos napon készültek gyorsan egymás után, és igyekeztem az itthon fellelhető alapozóim közül minél szélsőségesebb termékeket használni. Az apró márkáktól a professzionálisig minden sorra fog kerülni.

A kezemről majdnem minden..

No hát a szuperszáraz kezecskékkel szerintem ideális alany vagyok mindenfajta csoda kézkrém teszteléséhez.. L'Occitane kézkrém arzenál Egy a bökkenő..ezt a tehetségemet sajnos nem tudom kamatoztatni semmilyen multinál vagy kence készítőnél..de talán csak idő kérdése és "felfedeznek"...no és akkor majd dől a lé...bilibe lóghat a kezem a fehér teszt nyulacskákkal egyetemben..