Ugrás a fő tartalomra

Frakcionált CO2 lézer napló - 2.nap

Hát jól aludtam..thx God!
Fraxel 2.nap reggel
Azt kell, hogy mondjam, hogy ez a fajta hámlasztás az előző "micro laser peel"-emhez képest lófütty és esti fény... 
A mikro laser peel 2. napomat ITT a green peel 2. napomat pedig ITT találjátok, ha valaki össze szeretné hasonlítani a képeket vagy a feelinget.
Legnagyobb problémám az, hogy a szemem alatt felödémásodott, de az is csak a bal oldalon, így ettől Quasimodo-s a látvány..de volt már rosszabb is..

Tegnap azaz az első nap estéjén az amúgy már lenyugodott, egyáltalán nem érzékeny bőrömet -az orvosi előírás szerint- cicaplast-al bekrémeztem, és megmondom őszintén ez nem esett valami jól, mert ahogy visszapuhult a már keményedésnek indult bőr, enyhe csípő érzést okozott a krémezés.


Lézer mellékhatása az ödéma..
Termálvizes spray-t ajánlottak még, hogy óránként kéne fújogatni, de jó ha 2-3 óránként az eszembe jut, hisz elég edzett vagyok már ilyenekben és nem érzem kellemetlennek a bőröm (azt hiszem olyan 4 lézeres hámlasztáson, és kb 8 green peel-en vagyok túl -5-8 év alatt gyűlt ennyi össze persze).

Ha az arcomon végighúzom a kezem, az egyáltalán nem nedves, semmi "élőt" nem érzek benne, és nagyon kellemesen pöttyökben göröngyös, vak írás szerű, ami jól is látszik, tök jó.

Frakcionált CO2 lézer 2.nap
A pír mellett már tegnap este is kezdett "barnulni" a bőr, azaz kezdett már pörkösödni.
A szám és az orrom mellett láttam a legtöbb vérsavós pöttyöket, itt is volt a legérzékenyebb a krémezésnél, és akkor ezek szerint itt hatolt a legmélyebbre a lézer, azaz itt volt a legvékonyabb a bőröm.
Kétoldalt pedig ahol extra kezelést kapott a foltok és hegek miatt, ott egyáltalán nem érzékeny, csak egy kicsit keményebb.

Nem is a bőrömmel van a szenvedés, persze ha belenézek a tükörbe akkor mindig meglepődök, mert sokkal jobban vagyok mint ahogy kinézek, hanem inkább a szememnél kellemetlen a duzzanat.
Ez természetes, így nem drassolok rajta, de azért jó lenne már ha elmúlna..de persze estére sem húzódott le, max a felére.

Fraxel 2.nap vérsavós pöttyök
Nagyon jól aludtam, semmilyen nedvedzés vagy fájdalom nem jelentkezett, nem okoz gondot az evés vagy a fogmosás, mert nem húzódik annyira a bőröm.

Amúgy a lézeres és egyéb hámlasztó kezeléseket is érdemes frissen (1 héttel korábban) kozmetikus által kitisztított bőrön csináltatni több okból is:

-Egyrészt a lézer után a bőr bekeményedik, így pár napig nem tudnak természetesen ürülni a pórusok, amik esetlegesen pattanást okozhatnak.

-Ha épp aktív a pattanás azt a hámlasztások általában szépen megszárítják, de a csak "készülőben lévő" csúnyaságokat be is robbanthatják, tehát ezt a kozmi ha időben észreveszi akkor ki tudja tisztítani amíg még nyugvó állapotban van.

jól láthatóak a pöttyök
-Az sem mellékes, hogy a frissen hámlasztott bőrt nem igazán jó aztán moncsorgatni, így lézer után sokkal kíméletesebben kell tisztítani ( úgy értem nyomkodni- ha szükséges), amit hát ugye nem minden kozmi kezére bíznék rá.

Összefoglalva: Úgy érzem magam mint az ázsiai hámlasztásom (green peel) alatt, azaz semmi extra, némi feszülés, de teljesen jól vagyok. A micro laser peel-nél sokkal kevésbé fájdalmas, viszont látványra ahhoz jobban hasonlít a történet. Nem váladékozik (itt ott pontszerűen minimális, de az már száradt), szemem bepuffadt, de viselhető.

Megjegyzések

  1. ÖRÜLÖK,hogy nincsenek fajdalmaid,kivancsian varom az eredmenyt!

    VálaszTörlés
  2. kitartást a továbbiakban is! Nagyon bátor vagy:)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm!
      Ahh nem bátor hanem hiú és örök optimista :-)

      Törlés


  3. Nagyom merész, bevállalós csaj vagy és tuti nagyon szép leszel, követem a fejleményeket :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Ohh köszönöm..

      Tudod a remény hal meg utoljára, hogy hátha lehet az én bőrömön is kevesebb alapozó egyszer :-D

      Törlés
  4. Fantasztikus, hogy bevállalod ezeket a kezeléseket, de az is, hogy megmutatod magad a gyógyulási folyamat közben. Drukkolok, hogy az eredmény olyan legyen, amilyet remélsz. És köszönet a lézernaplókért, a részletes dokumentálásért. Nagyon jó bartánőm sokat kínlódik a bőrével, most keres a hétköznapi eljárásoktól drasztikusabb és hatékonyabb megoldást, de azok az előtte-utána képek, amikkel arról igyekeztek meggyőzni, hogy ezt vagy azt a kezelést válassza, önmagukban, sajnos, nem elegendőek a döntéshez. Viszont elküldtem neki a blogod elérését és kigyűjtve az eddigi beszámolóid linkjeit, így két napja azokat bújja, örvendezve, hogy legalább képet kap arról, hogy mivel érdemes kísérleteznie és mire számítson a kezeléseket követő napokban. Szóval, köszönet a beszámolókért, és jó szépülést, gyors gyógyulást kívánok, remélve, hogy a fájdalmak továbbra is elkerülnek, legalábbis ezúttal. Ella

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm a kedves szavakat!

      Nehéz megtalálni az egyén problémájához legjobban passzoló kezelést, így sokszor fut lyukra az ember..
      Én is örültem volna, ha erről-arról olvashatok itthoni oldalakon is, ha más nem 2 mondatot, így tudom milyen sokat jelent, ha az ember talál valamilyen forrást ahol informálódhat.

      Amíg nem érek el legalább egy kis javulást, mindig lesz új próbálkozás a nap alatt :-)..no ha meg javulás áll be akkor azért...ez ilyen ördögi kör :-)

      Törlés

Megjegyzés küldése

Örülök minden véleménynek, köszönöm, hogy időt fordítottál rám!

Megjegyzésed a jóváhagyásom után jelenik majd meg ( ezért nem látod azonnal amit írtál ), így biztosítom, hogy minden hozzászólást elolvassak!

Mail címet NE küldjetek itt, akkor írjatok mailt (sminkesmas@gmail.com), illetve reklám "szagú" weboldal linkeket sem fogok megjeleníteni, erre a célra az "Együttműködés" menüpontot ajánlom.

Köszönöm a megértést és a türelmet!

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Hogyan múltak el a pattanásaim?

Ahhh jön az örökzöld...ami másnál az "essence" az nálam a pattanás téma.. Gyógyszertár itthon Nem akartam elkiabálni, mert nem mertem , de több hónapja nincsenek jelentős pattanásaim! Wowww és hűűűű és kopp-kopp-kopp ( tuti jön rám holnap egy ), virágokat az öltözőmbe kérem... Ez az egész persze lépésről lépésre történt , nagyon törékeny, és egy rendszer felépítése és következménye az egész. Nincs olyan, hogy 1 cucc megváltoztatta az életem...max több olyan dolog van ami használ, vagy együtt használható.. Minden együtt és egybe "segített", mert több oldalról kellett megközelíteni a problémát - ezért is esünk el sokan félúton a harcban, de erről már ITT is írtam a bőrproblémák kapcsán. Türelem, idő, pénz, utánajárás...áldozatok...fárasztó.. Vegyük most ezt egy éves összefoglaló jelentésnek , ha már úgyis 1 éves lett a blog. Mi vált be?

Műtét nélküli arcfiatalító esztétikai kezelések összefoglalása

Kicsit lötyi, de még nem lóg, kicsit ilyen meg olyan..de persze nem vészes..csak én látom... Kép forrása: google Foglaljuk össze, hogy milyen lehetőségeink vannak akkor, ha a kozmetikusnál már nem elég ami történik velünk, de még a szike alá sem feküdnénk szívesen.. (2018-as frissített verzió) Kattints IDE ha több kezelésről és részletesebben szeretnél olvasni, a "Több mint kozmetika" menü alatt mindig megtalálod a legfrissebb arcfiatalító eljárásokat. Rohadt nagy az erdő, és sok benne a fa, elég nehéz kievickélni ebből a rengetegből ami körülvesz minket, és "esztétikai kezelések" név alatt futnak.. A testünk fogyasztására és alakformálására egy összefoglaló kezelés kalauzt már ITT közzétettem az érdeklődőknek, így igyekszem ezt megtenni az arcunk kapcsán is.

Frakcionált CO2 lézer napló - 6.nap

Ma lesz a nap...érzem...muszáj neki.. Fraxel 6. nap reggel Pedig nem úgy néz ki.. De az már biztos, hogy meg fogom erőszakolni , és holnap már sima egyenletes bőrrel akarok ébredni..elegem lett.. Reggelre persze semmi nem változott, de egész nap türelmesen vártam és szorgalmasan kenegettem... Tudtam, hogy este megmosom a hajamat, és egy kád vízre is nagyon vágytam már. Persze erre reggel még esélyt sem láttam, de jól ismerem már ezeket a folyamatokat ahhoz, hogy tudjam hirtelen fel fognak gyorsulni az események. .ebben reménykedtem most is.

Alapozó teszt a tökéletlen hibás bőrre

Nem terveztem, hogy a rettenetes arcbőrömmel fogok tömegeket riogatni, mégis úgy döntöttem, hogy ha ezen a bőrön jó egy alapozó akkor az valami nagyon f*sza termék lehet.  Sok dumát sem szeretnék hozzá fűzni - hmmmm... bár biztos fogok-, de inkább rengeteg kép és kép. A képek azonos fényben, azonos napon készültek gyorsan egymás után, és igyekeztem az itthon fellelhető alapozóim közül minél szélsőségesebb termékeket használni. Az apró márkáktól a professzionálisig minden sorra fog kerülni.

A kezemről majdnem minden..

No hát a szuperszáraz kezecskékkel szerintem ideális alany vagyok mindenfajta csoda kézkrém teszteléséhez.. L'Occitane kézkrém arzenál Egy a bökkenő..ezt a tehetségemet sajnos nem tudom kamatoztatni semmilyen multinál vagy kence készítőnél..de talán csak idő kérdése és "felfedeznek"...no és akkor majd dől a lé...bilibe lóghat a kezem a fehér teszt nyulacskákkal egyetemben..